WYPADEK DROGOWY W SZWAJCARII

EKSPERTYZY I OPINIE TECHNICZNE PO WYPADKU SAMOCHODOWYM  I LIKWIDACJA SZKOD w Szwajcarii

Wycena szkod i dochodzenie odszkodowania po wypadku w Szwajcarii w Szwajsarii.

Każdego roku na terenie Szwajcarii wypadkom drogowym ulega coraz większa ilość osób z zagranicy. Ma to związek ze wzrostem liczby obywateli innych krajów podróżujących do Szwajcarii w celach zarobkowych i turystycznych. Również Polacy coraz częściej biorą udział w wypadkach samochodowych w Szwajcarii. Problemem, jaki dotyka ich zwykle po wypadku za granicą jest przede wszystkim nieznajomość języka oraz przepisów regulujących kwestie likwidacji niezwinionej szkody komunikacyjnej.

Po wypadku samochodowym w Szwajcarii polski kierowca, który został poszkodowany nie z własnej winy, może dochodzić odszkodowania z OC sprawcy zdarzenia. W związku z tym ma możliwość podjęcia decyzji, gdzie zamierza dokonać likwidacji szkody. Opcje są dwie – procedurę likwidacyjną poszkodowany kierowca może przeprowadzić zarówno na terenie kraju, gdzie doszło do wypadku samochodowego czyli w Szwajcarii lub lub po powrocie do kraju. Likwidacja szkody w Polsce przebiega jednak w takim przypadku za pośrednictwem reprezentanta do spraw roszczeń i trwa często trzy miesiące- ( NIE POLECAMY), który reprezentuje  ubezpieczyciela pojazdu sprawcy na terenie Polski.

Dokonując likwidacji szkody powstałej podczas wypadku drogowego w Szwajcarii osoba poszkodowana nie z własnej winy ma także możliwość skorzystania z pomocy niezależnego rzeczoznawcy samochodowego z MOTOEXPERT po warunkiem ze szkoda będzie powyżej 10.000 EURO. Członkowscy rzeczoznawcy Stowarzyszenia MOTOEXPERT oferują osobom poszkodowanym w niezawinionym wypadku samochodowym w Szwajcarii wykonanie niezależnej i kompleksowej opinii technicznej oraz wycenę wartości powstałej szkody. Aby osoba poszkodowana, której przydarzył się niezawiniony wypadek drogowy w Szwajcarii, mogła skorzystać z oferty naszej organizacji powinna możliwie jak najszybciej skontaktować się z centralą Stowarzyszenia.

Decydując się na usługi rzeczoznawców samochodowych Stowarzyszenia MOTOEXPERT poszkodowani mogą otrzymać niezależną, kompleksową opinię techniczną z wyceną szkody powstałej w wyniku wypadku drogowego w Szwajcarii, na podstawie której będą dochodzili odszkodowania od ubezpieczyciela sprawcy zdarzenia. W wybranych sprawach Stowarzyszenie MOTOEXPERT może zastosować dla swoich Klientów rozliczenie kosztów sporządzenia powypadkowej wyceny szkody na zasadzie cesji wierzytelności i sporządzić niemieckojęzyczną opinię techniczną.

Ponadto współpracując z gronem adwokatów i radców prawnych w kraju i za granicą (w Szwajcarii) Stowarzyszenie MOTOEXPERT może polecić osobie poszkodowanej w wypadku samochodowym w Szwajcarii usługi prawne  prawnika (polskojęzycznych prawnik), dzięki czemu poszkodowany będzie mógł szybko i sprawnie dokonać procedury likwidacyjnej z udziałem profesjinalnego Adwokata reprezentującego wyłącznie jego interesy w procesie dochodzenia odszkodowania za wypadek samochodowy w Szwajcarii.

 

ZAPYTAJ EKSPERTA – ZAPRASZAMY