WYPADEK DROGOWY W HOLANDII

Likwidacja szkody i wycena uszkodzeń po wypadku w Holandii 

Likwidacja szkody – wycena uszkodzeń po wypadku w Holandii . Każdego roku coraz większa ilość Polaków wyjeżdza do Holandii w celach zarobkowych. Najczęstszym środkiem transportu jest samochd, a co za tym idzie wzrasta również liczba wypadków samochodowych, do jakich dochodzi na terenie Holandii. Duża część polskich kierowców zostaje jednak poszkodowana w wypadkach drogowych w Holandii nie z własnej winy. Jeśli zatem brali Państwo udział w niezawinionym wypadku samochodowym w Holandii należy pamiętać, że istnieje możliwość dochodzenia odszkodowania z OC sprawy zdarzenia.

Do decyzji osoby poszkodowanej, której przydarzył się wypadek samochodowy w Holandii, należy jednak kwestia wyboru miejsca likwidacji powstałej szkody komunikacyjnej. Polski kierowca, jeśli brał udział w niezawinionym wypadku w Holandii i chce dochodzić należnego mu odszkodowania, ma możliwość dokonania likwidacji szkody w kraju miejsca zdarzenia czyli w Holandii (POLECAMY), lub – jeśli np. pojazd wrócił już do Polski – na terenie kraju swojego zamieszkania, z udziałem tzw. reprezentanta do spraw roszczeń w Polsce. Likwidacja szkody w Polsce przebiega jednak w takim przypadku za pośrednictwem reprezentanta do spraw roszczeń i trwa bardzo często ponad trzy miesiące ( NIE POLECAMY)

Stowarzyszenie MOTOEXPERT jest w stanie pomóc osobie poszkodowanej wskutek wypadku w Holandii wówczas, gdy  szkoda jest wyższa niż conajmniej 10.000 Euro. Na terenie Holandii wyceny szkody mogą bowiem dokonać regionalni, członkowscy rzeczoznawcy samochodowi Stowarzyszenia MOTOEXPERT, którzy sporządzą na zlecenie osoby poszkodowanej kompleksową opinię techniczną ustalającą wartość i zakres powstałej szkody.  Osoba poszkodowana zdecyduje się na likwidację szkody po wypadku samochodowych w Holandii to powinna we własnym zakresie skorzystać z pomocy holenderskiego rzeczoznawcy samochodowego z MOTOEXPERT , który dokona wyceny szkody w kraju miejsca zdarzenia.

Aby móc uzyskać więcej informacji na temat likwidacji szkody po wypadku samochodowym w Holandii warto możliwie jak najszybciej po zdarzeniu skontaktować się z centralą Stowarzyszenia MOTOEXPERT. W zależności od przypadku, po rozmowie z naszym konsultantem, możliwe będzie ustalenie odpowiedniej procedury działania i skorzystanie z pomocy prawnej, jaką oferują współpracujący z organizacją radcy prawni i adwokaci ( polskohezyczni) zajmujący się likwidacją szkód komunikacyjnych. W tym przypadku poszkodowany ma możliwość skorzystania z usług niezależnego rzeczoznawcy samochodowego będącego członkiem Stowarzyszenia MOTOEXPERT pod warunkiem że szkoda jest wyższa niż conajmniej 10.000 Euro

 

Wypadek samochodowy w Holandii – Odszkodowanie po wypadku drogowym w Holandii