WYPADEK DROGOWY W CHORWACJI

Opinia techniczna i likwidacja po wypadku drogowym w Chorwacji 

Wypadek samochodowy w Chorwacji, podobnie jak wypadek na terenie Polski, rodzi z reguły konieczność wyceny powstałej w jego wyniku szkody komunikacyjnej. Wypadkom drogowym w Chorwacji każdego roku (szczególnie w okresie wakacyjnym) ulegają również polscy kierowcy, którzy w dalszej kolejności mają niemały problem z likwidacją powstałej szkody. Nie znając języka obcego, będąc w obcym kraju,  nie łatwo jest dochodzić odszkodowania na własną rękę. W  tej sytuacji może jednak pomóc skorzystanie z usług oferowanych przez Stowarzyszenie Międzynarodowych Rzeczoznawców Techniki Samochodowej MOTOEXPERT.

Chorwacja jest członkiem Unii Europejskiej, a co za tym idzie obowiązuje ją tzw. IV dyrektywa komunikacyjna. W związku z tym, jeśli przydarzył nam się wypadek samochodowy w Chorwacji powinniśmy wiedzieć, że istnieją dwie drogi likwidacji szkody i dochodzenia odszkodowania z polisy OC sprawy zdarzenia. Pierwszą możliwością jest likwidacja szkody bezpośrednio u chorwackiego ubezpieczyciela sprawcy zdarzenia – POLECAMY, drugą likwidacja za pośrednictwem reprezentanta do spraw roszczeń w Polsce.

Likwidacja szkody w Polsce za pośrednictwem reprezentanta do spraw roszczeń w Polsce  trwa bardzo często ponad trzy miesiące ( NIE POLECAMY)

Chcąc po wypadku drogowym w Chorwacji skorzystać z pomocy i usług rzeczoznawczych oferowanych przez Stowarzyszenie MOTOEXPERT osoba poszkodowana ma możliwość zlecenia patnerskiemu rzeczoznawcy samochodowemu organizacji wykonania powypadkowej wyceny szkody oraz sporządzenia kompleksowej opinii technicznej. Jeśli szkoda będzie docelowo likwidowana na terenie Chorwacji  to opinię techniczną dotyczącą szkody powstałek wskutek wypadku samochodowego w Chorwacji wykonać może regionalny partner rzeczoznawca Stowarzyszenia MOTOEXPERT. Jeśli jednak likwidacja odbywać się będzie za granicą to osoba poszkodowana w wypadku w Chorwacji będzie mogl  skorzystać z usług rzeczoznawcy MOTOEXPERT działającego na terenie Chorwacji.

Stowarzyszenie MOTOEXPERT oferuje pomoc w zakresie opiniowania szkód komunikacyjnych powstałych na terenie Chorwacji wyłącznie w sytuacji, kiedy i pod warunkiem że szkoda jest wyższa niż conajmniej 10.000 Euro, a likwidacja będzie odbywała się w Chorwacji. . W tej sytuacji poszkodowani mogą liczyć na otrzymanie niezależnej i w pełni obiektywnej opinii technicznej, jaką wykona regionalny rzeczoznawca organizacji. Koszty rzeczoznawcze w tym przypadku, są zwyczajowo rozliczane w formie gotówkowej.

W zależności od danego przypadku i mając na uwadze, że każdy wypadek samochodowy w Chorwacji może spowodować różne konsekwencje proponujemy naszym potencjalnym Klientom kontakt z centralą Stowarzyszenia MOTOEXPERT.

W tym przypadku poszkodowany ma możliwość skorzystania z usług niezależnego rzeczoznawcy samochodowego będącego członkiem Stowarzyszenia MOTOEXPERT pod warunkiem że szkoda jest wyższa niż conajmniej 10.000 Euro

Nasi konsultanci będą w stanie udzielić bliższych informacji na temat możliwości likwidacji szkody po wypadku samochodowym w Chorwacji i skorzystania z ewentualnej pomocy prawnej.  Zatem jeśli przydarzył Ci się wypadek samochodowy w Chorwacji – zadzwoń!

 

Wypadek drogowy Chorwacja – Wypadek samochodowy w Chorwacji