O NAS 

Stowarzyszenie Międzynarodowych Rzeczoznawców Techniki Samochodowej MOTOEXPERT jest organizacją zrzeszajacą osoby ściśle związane z motoryzacją i techniką samochodową. Członkowie Stowarzyszenia MOTOEXPERT zajmują się m.in. świadczeniem usług rzeczoznawczych i prawnych na rzecz osób poszkodowanych wskutek wypadków drogowych i kolizji komunikacyjnych. W gronie członków organizacji znaleźć można zarówno rzeczoznawców samochodowych zajmujących się opiniowaniem i wyceną szkód powypadkowych, jak i prawników (adwokatów i radców prawnych), którzy świadczą pomoc prawną w zakresie likwidacji szkód komunikacyjnych po wypadkach drogowych na terenie Polski lub za granicą tj. w Niemczech, Austrii i Szwajcarii i innach krajach UE.

Działalność na terenie Polski Stowarzyszenie Międzynarodowych Rzeczoznawców Techniki Samochodowej MOTOEXPERT podjęło w 2013 roku, kiedy to decyzją Sadu Rejonowego w Kielcach zostało formalnie zarejestrowane jako organizacja i wpisane do KRSu. Pomysłodawcą utworzenia organizacji o charakterze społecznym był pan Krzysztof Miskiewicz, który posiadając długoletnie doświadczenie zawodowej jako rzeczotnawca i kontakty w branży rzeczoznawczej i motoryzacyjnej zebrał grono członków załozycielskich popierających jego inicjatywę i chętnych do podjęcia działalności w organizacji.

Obszarem działalności Stowarzyszenia Międzynarodowych Rzeczoznawców Techniki Samochodowej MOTOEXPERT jest teren całej Polski (tj. wszystkich województw), jednak członkowie założycielscy wspólnie  podjęli decyzję o tym, że Stowarzyszenie MOTOEXPERT zostanie zarejestrowane w Kielcach, gdzie znajduje  się siedziba główna organizacji. Ponadto z uwagi na fakt, że członkami Stowarzyszenia MOTOEXPERT sa także niemieccy  i zagraniczni rzeczoznawcy samochodowi organizacja może świadczyć swoje usługi rownież za granicą – w Niemczech, Austrii, Schwajscrii, i innach krajach UE.

W zakres usług świadczonych przez Stowarzyszenie Międzynarodowych Rzeczoznawców Techniki Samochodowej MOTOEXPERT wchodzą m.in. : niezależne opinie techniczne pojazdów uszkodzonych w szkodach AC i OC, wycena wartości pojazdów, wycena wartości szkód komunikacyjnych, kalkulacja kosztów naprawy powypadkowej, weryfikacje kosztorysów napraw,  likwidacja szkód komunikacyjnych oraz konsultacje i doradztwo techniczno-prawne dla osób poszkodowanych w wyniku niezawinionych zdarzeń drogowych w kraju lub za granicą np. w Niemczech, Austrii, Schwajscrii, i innach krajach UE..

ZDJ¿CIE 15